При препарацията за порцеланови фасети (PLV – Porcelan Laminate Veneers), оклузията и, по-специално, направлението на контура във вестибуло-палатинална посока, трябва да се изчислят много внимателно.
Ако е нужно да се промени контура на зъбната редица с помощта на PLV, тогава препарационната граница се разполага и палатинално като, правейки това, се взема под внимание вестибуларно-палатиналната дебелина на резците.
Устойчивостта на зъба се дължи на величината на дебелина на емайла. Eто защо колкото повече емайл се отнема, толкова повече зъбната структура е податлива на огъване.
С годините зъбите променят цвета, формата и гъвкавостта си. В действителност, при препарацията би трябвало да се контролират контурa, образуваните
Този превод заедно със снимките май е от учебника на Galip Gyrel ? Или се лъжа?
да прав сте-материалите са от въпросния учебник.Това е упоменато в края на статията.За мен този учебник е написан на много високо ниво и е страхотен гид за правилния протокол за изработка на фасети.Вие харесвате ли го?
Страхотен материуал, но бих искал да попитам, дали някой можед да ми препоръча литература за изработка на фасети и др. (От скоро съм студент по зъботехника, но в книгите, които до сега са ми попадали в полезрението немога да срещна материали по темата)
Браво Д-р Семов! Много добър превод и страхотна статия!
Д-р Семов, благодаря изключително много за статията,беше ми много полезна като ново познание, тъй като моите знания са доста поовехтели, бих казала. Радвам се, че има такива нови и млади колеги като Вас, бъдете жив и здрав, и все така усмихнат!
Радвам се че статията ви е харесала д-р Георгиева!Благодаря за пожеланията!
Д-р Семов,четейки учебника на английски,пропуснах тези важни страници,защото ми се сториха доста доста сложни.Преведени от Вас,обаче всичко става мноооого по-ясно.Благодаря за хубавата статия!Жив и здрав!И още много много успехи :)